Stremmingen en oponthoud bij routes Zeeland en IJsselmeer

Er zijn nogal wat stremmingen richting Zeeland. De spoorbrug Haarlem en de spoorbrug in Amsterdam zijn gestremd. Lees hier het bericht.

De brug staat sinds maandagmiddag 12 juni in storing. Na het openen ging de brug niet meer dicht, en moesten er monteurs aan te pas komen om hem weer op zijn plaats te krijgen. Reparaties in de nacht van woensdag op donderdag hebben de problemen niet verholpen. ProRail weet nu niet wat er aan de hand is en moet verder onderzoek verrichten.

Dat is alleen mogelijk als het treinverkeer tijdelijk wordt stilgelegd. Er wordt nu gezocht wanneer dat zou kunnen. Ook voor de uiteindelijke reparatie is een buitendienststelling nodig.

Door de permanente sluiting van de brug is de staandemastroute door Haarlem afgesloten. De tweede staandemastroute door Amsterdam is door een andere stremming tot 20 juni ook dicht. De komende dagen is het daarom alleen mogelijk om te varen via de zee. Meer informatie is te vinden op de site van Rijkswaterstaat. Bron Haarlems Dagblad.

Door de aanhoudende droogte is er een beperking in het schutten van de sluis Spaarndam. Lees hier het bericht.